Inkubator Włączenia Społecznego - granty na innowacje społeczne - spotkanie online
Projekt Inkubator Włączenia Społecznego realizowany jest przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego oraz Uniwersytet Jagielloński. Projekt ma charakter ogólnopolskii zakłada udzielenie grantów na 60 innowacji społecznych oraz upowszechnienie 6 z nich. Maksymalna kwota grantu na innowację wynosi 100 000 PLN, średnia wartość grantu to 49 000 PLN.
Dlaczego warto wziąć udział w projekcie „Inkubator Włączenia Społecznego”?
- Projekt stwarza szanse na opracowanie, sprawdzenie oraz wdrożenie swojego autorskiego rozwiązania
- Daje możliwość eksperymentowania w bezpiecznym środowisku, przy wsparciu opiekunów innowacji
- Innowator znajdzie się w szczególnym gronie kreatywnych osób, zaangażowanych w rozwój innowacji społecznych i zmianę społeczną
- W projekcie nie trzeba obawiać się porażki – tolerujemy ryzyko wpisane w ideę testowania nowych rozwiązań
- Skupiamy się na efektach innowacji i tak też ją rozliczymy (bez dokumentów księgowych)
- Finansujemy 100% kosztów opracowania i testowania innowacji (średnia wartość grantu to od. 49 tys. zł)
- Projekt ma zasięg ogólnopolski - do udziału w Inkubatorze mogą zgłosić się podmioty i osoby z terenu całego kraju
Już teraz zapraszamy wszystkie organizacje zainteresowane projektem i pozyskaniem środków na innowacje na spotkanie z cyklu Śniadania przy innowacjach, organizowane on-line na platformie zoom przez FRDL MISTiA i FRDL POST. Śniadania są przeznaczone dla osób i podmiotów z całej Polski, poszukujących inspiracji do innowacyjnych rozwiązań na rzecz grup wykluczonych/zagrożonych wykluczeniem społecznym. Na spotkania zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, reprezentujące NGO, JST, instytucje kultury, edukacji, MŚP, uczelnie, a nawet osoby indywidualne, które mają innowacyjny zmysł! Najbliższe spotkanie już 16 września o godzinie 10.00 (on-line, platforma zoom). W celu rejestracji należy wysłać informację o chęci udziału pod adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Więcej informacji: https://rops.krakow.pl/innowacje-spoleczne/inkubator-wlaczenia-spolecznego/informacje-o-naborze.