facebook TPPT
youtube TPPT
Tarnobrzeska Przestrze Przyszych Technologii
Tarnobrzeska Przestrzeń Przyszłych Technologii
Tarnobrzeski Industrial – Technological Park
Technology
Technological Incubator
Industrial zone - Productive Hall

Konferencja prasowa Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

 

W dniu 16 kwietnia br. w Tarnobrzeskim Parku Przemysłowo-Technologicznym odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka oraz przedstawicieli Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. i Stowarzyszenia Wschodni Sojusz Motoryzacyjny.

 

Konferencja poświęcona była tematom związanym z zarządzaniem Tarnobrzeskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym oraz projektami realizowanymi przez TARR S.A.

 

Konferencję rozpoczął Pan Dariusz Bożek. Przedstawił historię powstania Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., która rozpoczęła działalność trudnym czasie dla gospodarki.
O utworzeniu TARR S.A. zadecydowały władze województwa Tarnobrzeskiego. Była to inicjatywa służąca rozwojowi przedsiębiorczości po upadku przemysłu siarkowego. Prezydent Bożek zaznaczył również, że obecnie w Tarnobrzegu dąży się do tego, aby zapewnić przedsiębiorcom warunki do rozwoju. Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego realizuje w tym celu szereg projektów, jak również wspólnie ze Wschodnim Sojuszem Motoryzacyjnym stwarzają warunki do lokowania nowych przedsięwzięć w TPPT.

 

Dyrektor Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, Pan Maciej Ślęzak, potwierdził słowa Prezydenta Bożka:

 

Misją parku jest przede wszystkim podwyższanie atrakcyjności inwestycyjnej miasta Tarnobrzeg, wspieranie przedsięwzięć innowacyjnych, a przede wszystkim wspieranie młodych, początkujących przedsiębiorców, którzy chcą zlokalizować swoją działalność w Tarnobrzegu.

 

Następnie przedstawił informacje dotyczące zarządzania Parkiem, zarówno w kwestii technicznej jak
i związanej z obsługą najemców. Jak poinformował, powierzchnie w Parku są wykorzystane w 97%,
a do wynajęcia pozostało ok. 244m2 powierzchni biurowej. Dyrektor zachęcił słuchaczy do lokalizowania swoich przedsięwzięć w Tarnobrzeskim Parku Przemysłowo-Technologicznym.

 

Ryszard Jania wypowiedział się nt. roli Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego w TPPT.

 

Rola Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego w tym konsorcjum i w parku jest taka, że ma to być zalążek ciekawych pomysłów współpracy z firmami już istniejącymi na zasadzie nowych projektów bądź nowych start-upów. Takich przykładów firm, które są naszymi członkami mamy sporo.

 

Następnie głos zabrał Prezes TARR S.A. Bogusław Kobyłecki. Jak poinformował, Agencja jest w trakcie realizacji pięciu projektów o łącznej wartości 12 mln zł. Tylko w zeszłym roku utworzono 40 działalności gospodarczych. W roku bieżącym liczba ta ma wynieść 85. Nowe działalności gospodarcze mają być efektem projektów „Wsparcie Przedsiębiorczości na terenie MOW Tarnobrzeg” oraz „Młodzi aktywni, efektywni od dziś”.

 

Newsletter

Sing up now! You will be receiving snapshots of most recent news from TPPT!

Calendar

◄◄
►►
October 2021
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Contakt details

Tarnobrzeg Industrial & Technology Park
Aleja Warszawska 227A
Tarnobrzeg, 39-400
Poland
+48 15 848 18 00
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego